منو
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

چرا قهرمانان المپیک مدال های خود را گاز می زنند؟

به احتمال فراوان دیده اید که، ورزشکاران المپیکی پس از قهرمانی و کسب مدال طلای خود، در مقابل دوربین اقدام به گاز زدن نمایشی مدال‌هایشان می‌کنند. اما تعداد کمی از مردم مشاء این حرکت نمایشی را می‌دانند. در ادامه به بررسی تاریخچه گاز زدن مدال‌های طلای المپیک می‌پردازیم.

چرا قهرمانان المپیک مدال های خود را گاز می زنند؟

درواقع دلیل آن به عکاسان المپیکی مربوط می‌شود. آن‌ها با تکراری شدن ژست خندیدن در مقابل دوربین، از ورزشکاران می‌خواستند با گاز زدن مدال طلای خود که به یک سکه بزرگ شباهت دارد به‌صورت نمایشی، عیار آن را حساب کنند. اما منشأ این حرکت یک پیشینه تاریخی نیز دارد.

این حرکت یک اتفاق تازه نبوده و از سال ۱۹۹۱ میلادی شاهد گاز زدن مدال‌های طلا توسط ورزشکاران قهرمان بوده‌ایم.

المپیک

منشأ ایده گاز زدن مدال، درواقع به قرن‌ها پیش بازمی‌گردد. در آن زمان مردم برای محک زدن کیفیت طلا، آن را گاز می‌زدند
و ازآنجاکه طلا یک فلز نرم می‌باشد؛ با گاز زدن طلای اصلی و با عیار بالا، جای دندان این اشخاص باید بر روی سکه طلا
می‌ماند تا از اصل بودن آن یقین حاصل می‌کردند.

المپیک

جالب است بدانید باوجوداین که ژست گاز گرفتن مدال به صورت نمادین و برای اطمینان از عیار آن است اما از سال ۱۹۱۲
میلادی تاکنون طلای بکار رفته در مدال‌های المپیکی تنها ۱٫۲ درصد از کل مدال را تشکیل می‌دهد و مدال‌های طلای المپیک
از ۹۳ درصد نقره تشکیل‌شده‌اند!

المپیک

رسم گاز زدن مدال طلا، یک بار منجر به حادثه‌ای دردناک می شود، چراکه در سال ۲۰۱۰ یک قهرمان المپیک، به نام David Moeller
با گاز زدن مدال طلای خود، تعدادی از دندان‌هایش را از دست داد.

المپیک

بسیاری از ورزشکاران از گاز زدن مدال‌های خود ممانعت می‌کنند و بوسیدن مدال کسب کرده خود را
نشان احترام و عشق به بازی‌های المپیکی و ورزش خود می‌دانند.

المپیک

باوجوداینکه مدال طلای المپیک بیشتر از نقره تشکیل‌شده است و مقدار کمتری طلا را در برمی‌گیرد و گاز زدن آن ممکن است منجر به خرد شدن دندان‌هایشان شود؛ به‌هرحال این مدال بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین مقامی است که یک ورزشکار می‌تواند کسب کند. آیا تاکنون در رشته‌ی ورزشی موردعلاقه‌ی خود توانسته‌اید مدال طلا کسب کنید؟ تجربه‌ی خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Brightside

پسندیدم(۲)نپسندیدم(۲)

مجموعه ها:   عمومی, ورزشی

نظرات

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette