منو
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

سواحل حیرت‌انگیز در نقاط مختلف جهان!

دریاها و سواحل همواره از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری بوده‌اند. همه‌ی ما با شنیدن واژه‌ی ساحل، قطعاً سنگ ها و صخره ها را متصور می‌شویم و جز این، از سواحل چیز دیگری را شاید در ذهن خود نداشته باشیم. اما جالب است بدانید که در سراسر جهان سواحل بی‌شماری وجود دارند که ما را مبهوت باقی می‌گذارند. شاید برای شما هم جالب باشد که این سواحل را بشناسید و نظاره کنید. با بدان تو همراه باشید تا از سواحل عجیبی دیدن نمایید، که هرگز تاکنون ندیدهاید.

ساحل پنهان

ساحل پنهان در ماریتا (Marieta)، کشور مکزیک واقع است. سال‌ها پیش انفجار عظیمی هنگام تمرین‌های نظامی  در دولت مکزیک رخ داد که این ساحل بر اثر آن به وجود آمد. قطعاً عشاق این ساحل زیبا را می‌پسندند چراکه مکانی بسیار شاعرانه می‌باشد.

ساحل پنهان در ماریتا

ساحل پنهان در ماریتا

ساحل جکولسارلون  (Jokulsarlon)

این ساحل زیبا در ایسلند واقع است. ساحلی آتش‌فشانی و سیاه‌رنگ که سرشار از تکه‌های بزرگ یخ می‌باشد.

ساحل جکولسارلون واقع در ایسلند

ساحل جکولسارلون واقع در ایسلند

ساحل گذرگاه جاینت  (Giants Causeway)

این ساحل در ایرلند شمالی قرار دارد. همانطور که می‌بینید، ستون‌های بلند راست‌گوشه از دل آب سردرآورده اند؛  این ستون‌ها بر اثر فوران‌های آتش‌فشانی ۵۰ تا ۶۰ میلیون سال پیش تشکیل‌شده‌اند.

ساحل گذرگاه جاینت با ستون های راست گوشه واقع در ایرلند شمالی

ساحل گذرگاه جاینت با ستون های راست گوشه واقع در ایرلند شمالی

ساحل غار

ساحل غار در آلگارو (Algarve)، در جنوبی‌ترین نقطه از کشور پرتغال قرار دارد و به زبان عربی به آن الغرب گفته می‌شود. این ساحل فوق‌العاده زیبا و دیدنی زیر یک غار دریایی پنهان است.

ساحل غار در آلگارو جنوبی ترین منطقه از پرتغال

ساحل غار در آلگارو جنوبی ترین نقطه از پرتغال

تخته‌سنگ‌های موراکی (تخم اژدها) در ساحل کوکوهه (Koekohe)

ساحل کوکوهه در نیوزیلند واقع است. این ساحل تخته‌سنگ‌هایی به طرز باورنکردنی بزرگ و مدوری دارد. این تخته‌سنگ‌ها موراکی نام دارند چراکه شبیه به تخم اژدها هستند. آنها بر اثر برخورد امواج با صخره‌های رسوبی به وجود آمده‌اند و به‌صورت خوشه‌ای در امتداد ساحل کوکوهه پراکنده می‌باشند.

تخته سنگ های موراکی در ساحل کوکوهه

تخته سنگ های موراکی در ساحل کوکوهه

ساحل شیشه‌ای

ساحل شیشه‌ای در پارک ایالتی مک کریچر (MacKerricher) نزدیک به فورت براگ (Fort Bragg) کالیفرنیا قرار دارد. این ساحل سرشار از شیشه‌های رنگی است. در طی سالها، زباله‌های شیشه‌ای در منطقه‌ای در خط ساحلی نزدیک به شمال شهر تخلیه می‌شدند که از آنها این سنگریزه های زیبای تراش‌خورده به‌جامانده‌اند.

ساحل شیشه ای واقع در ایالات متحده، کالیفرنیا

ساحل شیشه ای واقع در ایالات متحده

ساحل شاخ طلایی

این ساحل کوچک در جنوب جزیره‌ی برک در کرواسی واقع است. گردشگرانی که مایل به استفاده از گرمای خورشید، شناکردن در آب‌های خنک ساحلی، و یا موج‌سواری هستند، بی‌شک مجذوب این ساحل می‌شوند.

ساحل شاخ طلایی در جنوب جزیره ی برک واقع در کرواسی

ساحل شاخ طلایی در جنوب جزیره ی برک واقع در کرواسی

ساحل خلیج جرویس

ساحل خلیج جرویس در ایالت نیو ساوت ولزِ استرالیا واقع است. این ساحل به‌خصوص در شب با فعالیت‌های شیمیایی پلانکتون‌ها که نور آبی از خود ساطع می‌کنند، بسیار تماشایی و رمانتیک است.

ساحل خلیج جرویس در ایالت نیو ساوت ولزِ استرالیا واقع است.

ساحل خلیج جرویس در ایالت نیو ساوت ولزِ استرالیا واقع است.

ساحل ماسه‌ای سبز پاپاکولی  (Papakōlea)

ساحل ماسه‌ای سبز پاپاکولی در مجمع‌الجزایر هاوایی قرار دارد. به دلیل وجود کانی‌های اولیوین که از فعالیت‌های آتش‌فشانی باقی‌مانده‌اند، این ساحل سبزرنگ شده است.

ساحل ماسه‌ای سبز پاپاکولی در جزایر هاوایی

ساحل ماسه‌ای سبز پاپاکولی در جزایر هاوایی

ساحل ماسه‌ای سیاه یا پونالو (Punaluu)

این ساحل در جزایر بزرگ هاوایی واقع است. ماسه‌های سیاه پونالو بر اثر فعالیت‌های آتش‌فشانی این جزایر که گدازه‌های بازالت را به‌جا گذاشته و سپس این گدازه‌ها به دریا جریان یافته و سرد شده، به وجود آمده‌اند.

ساحل پونالو واقع در جزایر هاوایی

ساحل پونالو واقع در جزایر هاوایی

ساحل ماسه‌های صورتی

این ساحل زیبای صورتی در کشور باهاما  واقع‌شده و رنگ صورتی خود را از بقایای شسته شده مرجان‌ها به‌دست آورده است.

ساحل ماسه های صورتی واقع در باهاما

ساحل ماسه های صورتی واقع در باهاما

قطعاً همه‌ی انسان‌ها در کنار ساحل به آرامش روحی و جسمی می‌رسند. بنابراین اگر دیدید یک روز آفتابی و خوب است چرا سری به ساحل دریای محل زندگی خود نمی‌زنید؟ در نزدیکی شما دریایی وجود ندارد؟ مشکلی نیست! به‌جای آن به موسیقی های آرام‌بخش از صدای امواج دریا و مرغان دریایی گوش فرا دهید، زیرا دانشمندان توصیه کرده اند که صدای امواج دریا پس از یک روز سخت‌کاری می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد.
پسندیدم(۳)نپسندیدم(۰)

مجموعه ها:   جغرافیایی, طبیعت, عمومی, گردشگری

نظرات

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette